Mamy w obiegu rynkowym bardzo dużo najróżniejszych rodzajów słuchawek, słuchawek służących oczywiście do tego samego celu, jakim jest słuchanie muzyki, słuchowisk i e-booków, jednakże dzięki zastosowanym rozwiązaniom, dających słuchaczowi inne możliwości. Jednym z takich rodzajów są słuchawki nauszne. Jest to taki typ produktu, którego głównym i zasadniczym przeznaczeniem jest korzystanie z ich funkcjonalności poza miejscem zamieszkania, to znaczy poza domem, czyli na tak zwanej „ulicy”.

Ponieważ użytkownicy użytkujący wspomniany sprzęt, najczęściej zwracają uwagę na jeszcze inne jego parametry, nie tylko te dźwiękowe, ale także na ich wielkość i wygodę użytkowania, dlatego też, jednym z atutów słuchawek nausznych, są stosunkowo mniejsze rozmiary, w stosunku do wokółusznych, które są także przecież popularnymi. Idealne, a co za tym idzie i najlepsze słuchawki nauszne to takie, które charakteryzują się dość delikatną konstrukcją, lekką i optycznie i wagowo, pozwalające na zmianę kształtu po przez ich złożenie, dzięki temu czyniąc je bardzo wygodnymi. Jednakże najważniejszymi są parametry jakości dźwięku, który w tym rodzaju słuchawek dostarczany jest bezpośrednio do kanału słuchowego człowieka.

Przecież każdemu z nas zależy na tym, aby odtwarzana i słuchana muzyka była jak najlepszej jakości, dzięki temu dostarczała jak najlepszych doświadczeń słuchowych. Dynamika dźwięków, słyszalność wysokich i niskich tonów, ale także i uczucie komfortu przy noszeniu, to cechy idealnych słuchawek nausznych..