W dobie, gdy nasz rynek zostaje zalewany przez najróżniejsze produkty, tak naprawdę niewiadomego pochodzenia, które pomimo tego, że wyglądają jak oryginalne są ich tylko namiastką, bardzo trzeba uważać dokonując zakupów, mając na uwadze fakt, iż jakość i oryginalność idą w parze. Uzyskanie dobrej jakości produktów jest możliwe nie tylko dzięki przeprowadzanym w tym względzie badaniom, ale także i zachowaniu procedur produkcyjnych, zgodnych z ustalonymi i globalnie narzuconymi normami. Niestety, za jakość trzeba także zapłacić odpowiednią ilość pieniędzy, nie można się łudzić, że produkt o połowę tańszy spełni nasze oczekiwania w tym samym względzie.

Oryginalne kable do głośników dają nam gwarancję nie tylko odpowiedniego działania naszego sprzętu, ale także i odpowiedniej jego jakości, jakości wynikającej z przesyłanego i następnie odtwarzanego dźwięku. Zakup i organizacja sprzętu muzycznego nie jest przedsięwzięciem, którego podejmujemy się każdego dnia. Staramy się, aby działania w tym obszarze podejmowane były długofalowymi i nie wymagały naszej późniejszej ingerencji, dlatego też stawiajmy na oryginalność, pamiętając jednak o tym, iż co jakiś czas, nawet te produkty, wymagają wymiany.

Wymiany wymaganej w celu zachowywania wysokiej jakości dźwięku. Producenci informuj nas, że maksymalny czas eksploatacji kabli nie powinien przekraczać pięciu lat, po czym tracą one swoje parametry i wymagają z tego powodu, wymiany. Wymiana takowa nie jest niezbędną, jednakże zalecaną.

.