Internet, jego wielopłaszczyznowość i olbrzymia, nieograniczona przecież pojemność, daje szansę zaistnienia wszelkim podmiotom, pragnącym zajmować się działalnością gospodarczą, prowadzoną właśnie dzięki możliwościom, jakie on daje.

Sklepy internetowe stanowią już tak naprawdę stały element naszej codzienności.

Nie zastanawiamy się nad tym, kiedy i jak to się stało, że się pojawiły i tak mocno rozrosły, że stanowią bardzo dużą konkurencję dla tych klasycznych, stacjonarnych.

Wiemy, że są, jest też oczywiste, że coraz częściej z nich korzystamy.

W jaki sposób można ocenić poszczególne sklepy, wybierając najlepszy z nich? Jak zrobić, aby taka ocena była obiektywną? Na pewno nie jest to łatwe, jednakże jest wiele metod pozwalających, chociażby w pewnym zakresie, na skategoryzowanie i późniejszą ocenę sklepów, mającą na celu stworzenie rankingu najlepszych.

Zapewne możemy przyjąć założenie, że najlepszym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą sprzętu audio, jest ten, który pochwalić się może największą sprzedażą.

Oczywiście można by było zastanawiać się, czy najlepszym nie jest ten, którego oferta jest największa, jednakże w działalności handlowej celem nadrzędnym jest generowanie jak największego zysku, który przecież wynika z wielkości sprzedaży, tak więc ta wartość wydaje się znaczącą.

Ważnymi są także opinie klientów, także dostępne na łamach internetu, pozwalające na dokładne zapoznanie się z efektywnością działania poszczególnych sklepów.

.