Jak już wcześniej zostało wspomniane, pomimo iż wszędzie otacza nas nowoczesność, to jednak zaczęliśmy sięgać do rozwiązań już kiedyś sprawdzonych i modnych, które po dziś dzień wywołują duży w nas sentyment. Oczywiście urozmaicamy je i unowocześniamy, jednakże podstawą jest choćby optyczny związek z pierwowzorem. Taka nowoczesność wkradła się także do sprzętu służącego do odtwarzania muzyki, jakim jest gramofon, pochodzący tak naprawdę z lat 50-tych minionego stulecia, odżywa w czasach nam obecnych, w zmienionej, udoskonalonej i dostosowanej do aktualnych potrzeb, wersji.

Jakim sprzętem jest nowoczesny gramofon i czym różni się od swojego poprzednika? Postarajmy się odpowiedzieć na te pytania. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż istotą działania gramofonu jest odtwarzanie muzyki z płyty winylowej a dzisiejsze gramofony dzięki cyfrowemu odtwarzaniu dźwięku, czynią to w sposób perfekcyjny. Jednakże, żeby tak właśnie było ważne jest, aby poszczególne elementy tegoż sprzętu, były odpowiedniej jakości.

Zarówno forma napędu, rodzaj igły jak i ramię to elementy nie bez znaczenia. Do tego niezbędna regulacja siły nacisku zamontowanej igły oraz także i działającej siły odśrodkowej, jest czymś niezbędnym. Nowoczesny wygląd, czasami zaskakujący design stanowi dopełnienie całego obrazu, widoku nowoczesnego gramofonu, który jest nie tylko sprzętem bardzo dobrym, w sposób wyśmienity odtwarzającym muzykę, ale także i pięknym meblem w naszym domu, cieszącym zarówno słuch jak i nasz wzrok.

.