Tak bardzo popularne pojęcie HiFi, chociażby ze względy na fakt, iż jest pochodzenia zagranicznego, a mianowicie pochodzi z języka angielskiego, może być dla wielu z nas niezrozumiałym. Z tego też powodu, dywagacje na temat sprzętu HiFi, rozpocznijmy od wyjaśnienia sobie znaczenia tegoż skrótu. Tak naprawdę, w tych kilku literach zawarta jest definicja mówiąca nam o tym, iż w danym urządzeniu udało się uzyskać taką reprodukcję odtwarzanych dźwięków, której jakość zbliżona jest do ideału, jakim jest oczywiście dźwięk oryginalny.

Dawno temu, zostały ustalone parametry, jakie muszą być spełnione przez urządzenia będące sprzętem HiFi i po dziś dzień są one respektowane. Stosowanie i wprowadzanie parametrów dających możliwość naklejenia naklejki HiFi, było zawsze bardzo prestiżowym. Po dziś dzień oznacza to, że sprzęt oznaczony jako HiFi, musi mieć określony, ograniczony poziom szumów, zniekształceń zwanych nieliniowymi oraz pasma przenoszenia.

Od lat 60-tych ubiegłego stulecia, sprzęt HiFi stał się synonimem pewnego rodzaju luksusu, poziomu zamożności oraz gustu muzycznego. Z tego też względu powstała potrzeba, która dość szybko została zrealizowana, a mianowicie powstały sklepy, których podstawą działalności jest handel tego rodzaju sprzętem. Najczęściej w dzisiejszych czasach, gdy życie handlowe miasta skupione jest wokół galerii handlowej, właśnie na jej terenie można zauważyć ich obecność, zwracając tez uwagę na fakt, iż bardzo często są one odwiedzane przez klientów.

.