Jedną z podstawowych, a nawet można by rzec najważniejszych funkcjonalności, jaką spełniać musi domowy sprzęt grający, obojętnie czy jest to sprzęt do słuchania muzyki czy też telewizor służący do odbioru programów, jest wysoka jakość odtwarzanych dźwięków.

Tylko ona pozwala nam, odbiorcom, na delektowanie się i odkrywanie walorów każdego z utworów.

Pełne zakresy częstotliwości pozwalające na słuchanie muzyki, jako całości, całości pełnej, czystej i dokładnej, pozwalającej na odbiór nawet najdrobniejszych szczegółów to jest właśnie sedno sprawy.

Nowości pojawiające się na rynku muzycznym, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, pozwalające na osiągnięcie jak najlepszych parametrów fizycznych sprzętu, posiadające zwiększone ilości kiloherców w zakresach częstotliwości, dają możliwość uzyskania dźwięku bardzo wysokiej jakości.

Wysoka jakość dźwięku to przede wszystkim takie działanie, które pozwala na zapewnienie bardzo unikatowych wrażeń w trakcie słuchania.

To właśnie o to globalne odczucie chodzi, o to, aby były one jak najbardziej odzwierciedlającymi dźwięki oryginalne, pozwalające na uzyskanie wrażenia, że słucha się muzyki na żywo, zapewniającej tym samym melomanom i audiofilom, jak najwyższego lotu, wrażeń słuchowych.

Jednakże bardzo ważnym jest patrzenie na muzykę bardziej globalnie, jako na produkt wszechstronny i też wszechobecny, i co za tym idzie cały czas poszukiwanie nowych rozwiązań, umożliwiających uzyskiwanie i słuchanie dźwięku najwyższej jakości.

.